Spoločnosť sociálnych sestier

Spoločnosť sociálnych sestier

Spoločnosť sociálnych sestier (Societas Sororum Socialum) bola založená v Budapešti v roku 1923. Rozvinula sa do troch vetví zjednotených vo Federácii. Vetva so svojim centrom v Budapešti je Spoločnosť apoštolského života pápežského práva a má päť provincií: Kuba, Maďarsko, Rumunsko, Slovensko a USA;  Vetva s centrom v Kalifornii Los Angeles je tiež Spoločnosť apoštolského života pápežského práva; ich sestry pôsobia v USA, Mexiku, na Taiwane a Filipínach. Tretia vetva je v Kanade s centrom v Toronte, sestry pôsobia vo východnej aj západnej Kanade. Myšlienka Spoločnosti je ovocím sociálnej duchovnej obnovy, ktorú začal pápež Lev XIII. Jej členky sa pokúšajú odpovedať na problémy a  potreby sveta tým, že ideály prastarej benediktínskej spirituality prinášajú do „centra života“ a vyjadrujú ich v modernej forme. Povolané svedčiť o Božej posväcujúcej láske, sestry sa zúčastňujú na diele pred- evanjelizácie a evanjelizácie službou na poli sociálnej práce, zdravotníctva, ekonomiky, kultúry, so zvláštnym dôrazom na dobro žien, detí a rodín. Ako Spoločnosť sociálnych sestier sme komunitou zjednotenou v nádeji a zasvätenou Svätému Duchu. Sme povolané vydávať svedectvo o Božej posväcujúcej láske a zúčastňovať sa na sociálnom poslaní Cirkvi.

Skratka: SSS (Societas Sororum Socialum)

Čomu sa venujeme?

Modlitbou a zanietenou činnosťou chceme byť prítomné v samom srdci sveta. V tomto duchu si volíme služby, v ktorých:


Kde sa možno dozvedieť viac?

www.socialnesestry.sk

Naše pôsobiská

Dom Magnifikat

Bratislava - Podunajské Biskupice

Dom Magnifikat vznikol v r. 2014. Je to miesto formačnej komunity: kandidatúra, noviciát. Dovtedy sestry bývali v byte na Francisciho ulici v centre mesta Bratislava.

Provinciálny dom

Košice

Založený v roku 1927 v dome Regina Pácis v Košiciach. V roku 2017 Provinciálny dom presťahovaný na Starú Spišskú cestu 3, Košice.

Zobraziť všetky pôsobiská...

Pridajte sa k dielu!

Finančná podpora

Naše dielo môžete podporiť finančne, zaslaním príspevku na číslo účtu: SK62 0900 0000 0000 8218 3495

Podporte nás 2% z daní

Obraciame sa na vás s prosbou o 2%  (3%) dane z príjmov fyzickej osoby. Prostriedky budú použité na pastoračné účely: projekt Sára, projekt Prameň a iné. ĎAKUJEME.

Bližšie informácie o 2%, ako aj príslušné tlačivá možno nájsť na dvepercenta.sk.

Dobrovoľnícka práca

Staň sa dobrovoľníkom, ktorý daruje svoj čas rodine:- zaveď dieťa na krúžok, postráž dieťa, pomôž pri učení, zahraj sa na ihrisku či v detskej izbe. Koľko vložíš, toľko získaš: - nových priateľov, skúsenosť vytvárania rodinného života, zručnosť práce s deťmi.

Prosím záujemcov, ktorí chcú svoju vieru preukázať takouto formou skutkov, aby sa ozvali sr. Renáte, 0904 940 317, alebo na email: sarabratislava@gmail.com